szkolenie strażaków hyundai szpot

Szkolenie strażaków w Salonie Hyundai Szpot

Strażacy z jednostek PSP i OSP zostali przeszkoleni z budowy samochodów elektrycznych w firmie Szpot.

Warsztaty, podczas których strażacy mieli okazję nauczyć się jak obchodzić z samochodem elektrycznym w razie działań ratowniczo-gaśniczych, odbyły się 4.02.2020r. w salonie Hyundai Szpot w Swarzędzu przy ul. Wrzesińskiej 174.

Mając na celu bezpieczeństwo użytkowników coraz popularniejszych pojazdów elektrycznych, Firma Szpot – dealer samochodowy ze Swarzędza, wyszła z inicjatywą profesjonalnego zaprezentowania służbom ratowniczym budowy pojazdów elektrycznych. Podczas zajęć inżynierowie marki Hyundai, specjaliści w dziedzinie elektromobilności przeszkolili 40 funkcjonariuszy straży pożarnej z jednostek m.in. z Poznania, Swarzędza, Kostrzyna Wielkopolskiego, Murowanej Gośliny i Kobylnicy.

Ze względu na rosnącą popularność pojazdów elektrycznych strażacy regularnie pogłębiają swoją wiedzę, jednak najczęściej teoretycznie. Firma Szpot postawiła na szkolenie praktyczne i oddała kursantom do dyspozycji najnowsze modele aut hybrydowych i elektrycznych – Hyundai Kona oraz Hyundai IONIQ. Podczas zajęć, pod okiem wykwalifikowanych inżynierów napędów elektrycznych, funkcjonariusze nauczyli się m.in. jak odłączać zasilanie pojazdów podczas zdarzeń ratowniczo-gaśniczych, a także jakie systemy czynne i bierne mają wpływ na bezpieczeństwo osób poruszających się w tego typu pojazdach.

Każdego dnia na polskich drogach dochodzi do wielu wypadków. Zazwyczaj najszybciej na miejscu kolizji pojawiają się strażacy i to oni muszą dokładnie wiedzieć jak zachować się w sytuacji, gdy w zdarzeniu bierze udział samochód z alternatywnym napędem. Grupa Szpot  podzieliła się wiedzą i doświadczeniem dla zwiększenia bezpieczeństwa kierowców.