Nowy Citroen C5 Aircross

Citroën kontynuuje międzynarodową ofensywę w segmencie SUV-ów i prezentuje dziś europejską wersję nowego C5 Aircross. Flagowy SUV nowej generacji, spójny z koncepcją najnowszych modeli Citroëna, jest inspirowany oczekiwaniami klientów i ma wyjątkowy, zdecydowany charakter.

W ofercie personalizacji znajduje się aż 30 kombinacji kolorów nadwozia. Zgodnie z ideą programu Citroën Advanced Comfort®, nowy SUV C5 Aircross jest najbardziej wszechstronny i komfortowy w swoim segmencie. Samochód z zawieszeniem z progresywnymi ogranicznikami hydraulicznymi® i fotelami Advanced Comfort oferuje niezwykły poziom komfortu, typowy dla marki Citroën. Wyróżnia się również wyjątkowymi możliwościami zmiany aranżacji wnętrza dzięki trzem przesuwanym, składanym i odchylanym siedzeniom z tyłu oraz – największemu w tej klasie samochodów – bagażnikowi o pojemności od 580 do 720 l. Ten nowoczesny i zaawansowany technologicznie model wyposażony jest w 20 systemów wspomagania prowadzenia, w tym Highway Driver Assist, system umożliwiający jazdę autonomiczną poziomu 2. czy też Grip Control z funkcją Hill Descent Assist, do jazdy po bezdrożach. Samochód wyposażono także w sześć technologii łączności, w tym bezprzewodowe ładowanie smartfonów. Nowy SUV C5 Aircross, produkowany we Francji w zakładzie w Rennes – La Janais, będzie wprowadzony na rynek europejski i na rynki światowe pod koniec 2018 r. Pod koniec 2019 r. będzie pierwszym modelem marki Citroën z napędem Plug-in Hybrid PHEV.

 

Po C3 Aircross, który odniósł prawdziwy sukces handlowy z 80 tys. sprzedanych egzemplarzy, C5 Aircross sprzedanym na chińskim rynku w 40 tys. egzemplarzy oraz C4 Aircross zaprezentowanym pod koniec kwietnia na Salonie Samochodowym w Pekinie, Citroën kontynuuje międzynarodową ofensywę modeli SUV wraz z europejską wersją
C5 Aircross.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy nie zamierzają rezygnować z zalet użytkowych samochodu kosztem stylizacji, Citroën proponuje zupełnie nowatorskie rozwiązania w segmencie SUV-ów, będących prawdziwym fenomenem na światowym rynku i stanowiących aż jedną czwartą sprzedaży samochodów na całym świecie. Poza sylwetką skazaną na sukces, marka proponuje nową jakość w dziedzinie komfortu jazdy. W ten sposób Citroën udowadnia, że oprócz unikatowej tożsamości może być również punktem odniesienia w zakresie komfortu. Tym samym wyznacza drogę dla nowej generacji SUV-ów inspirowanych potrzebami klientów.

NOWY SUV C5 AIRCROSS – UNIKATOWA OSOBOWOŚĆ

Nowy SUV C5 Aircross ma silną osobowość i wyróżnia się wyjątkowym, energicznym i pewnym siebie wyglądem. Mocne, muskularne, ale nieagresywne nadwozie długości 4,5 m, zaznacza swoją odmienność w świecie SUV-ów dzięki płynnym liniom, podkreślonym przez mocne wizualnie akcenty, takie jak panele Airbump®, duże koła o średnicy 720 mm, prześwit 230 mm i charakterystyczne relingi dachowe. Wnętrze już od pierwszej chwili daje poczucie bezpieczeństwa i przestrzeni za sprawą poziomych linii dominujących na desce rozdzielczej, głęboko profilowanych foteli, które zapewniają wysoką pozycję jazdy, a także szerokiej środkowej konsoli i zastosowanych ciepłych materiałów. C5 Aircross, podobnie jak inne najnowsze modele Citroëna, oferuje 30 kombinacji personalizacji nadwozia dzięki siedmiu kolorom lakieru, ofercie dwukolorowego nadwozia z czarnym dachem i trzem pakietom kolorystycznym z kolorowymi wstawkami w przednim zderzaku, w panelach Airbump® w dolnej części przednich drzwi i pod relingami dachowymi. Model oferuje również pięć wariantów wykończenia wnętrza, łączących jasne, ciepłe materiały i kolory w modnym i atrakcyjnym stylu „casual chic”.

NOWY SUV C5 AIRCROSS – NAJBARDZIEJ KOMFORTOWY I MODULARNY SUV W SEGMENCIE

Zgodnie z założeniami programu Citroën Advanced Comfort®, nowego SUV-a C5 Aircross wyróżnia wygodne wnętrze
i funkcjonalność jego układu. Poza ogólnym komfortem, typowym dla marki Citroën, samochód jest wyposażony w dwie główne innowacje: zawieszenie z progresywnymi ogranicznikami hydraulicznymi (Progressive Hydraulic Stops®) oraz fotele Advanced Comfort, które zapewniają niespotykaną wygodę siedzenia i komfort jazdy. To prawdziwe zaproszenie do podróży dla pasażerów i kierowcy. Samochód oferuje wyjątkowe możliwości aranżacji wnętrza. Ma między innymi trzy pojedyncze tylne siedzenia, przesuwane, składane i odchylane oraz bagażnik o pojemności od 580 do 720 l – największy w swojej klasie. To wyraz unikatowego know-how marki Citroën w świecie samochodów rodzinnych.

NOWY SUV C5 AIRCROSS – SUV NOWEJ GENERACJI, NOWOCZESNY I ZAAWANSOWANY TECHNOLOGICZNIE

Nowy SUV C5 Aircross doskonale oddaje ducha czasu dzięki cyfrowemu wyświetlaczowi TFT o przekątnej 12,3 cala
i 8-calowemu, pojemnościowemu tabletowi z ekranem dotykowym. Model jest wyposażony w 20 najnowszych technologii wspomagania prowadzenia, takich jak Highway Driver Assist – system jazdy autonomicznej poziomu 2., a także sześć zaawansowanych technologii łączności. Zapewnia pełny dostęp do technologii online – oferuje bezprzewodowe ładowanie indukcyjne czy też system ConnectedCAM Citroën®. C5 Aircross wyposażony na początek w mocne, wydajne silniki benzynowe i wysokoprężne o mocy od 130 do 180 KM oraz w nową, automatyczną skrzynię biegów EAT8, będzie pod koniec 2019 r. pierwszym modelem Citroëna dostępnym z napędem hybrydowym Plug-in Hybrid PHEV.

Nowy SUV C5 Aircross, który w Europie wejdzie na rynek pod koniec 2018 r., będzie produkowany we Francji,
w zakładzie w Rennes-La Janais.

 „Bardzo się cieszę, że mogę dziś zaprezentować nowego SUV-a C5 Aircross produkowanego w Rennes we Francji
i przeznaczonego do sprzedaży w blisko 92 krajach na całym świecie. Jest to SUV nowej generacji, który uzupełnia niedawno odnowioną gamę Citroëna. Nowy model mierzy w bardzo ważny segment rynku.  Ma wszystkie cechy składające się na tożsamość marki: stylizację, komfort i modularność. Nowy SUV C5 Aircross jest nowym flagowym modelem Citroëna i główną dźwignią wzrostu marki na rynkach międzynarodowych”
.

Linda Jackson, dyrektor generalna Citroëna

Foto: Copyright William Crozes @Continental Produtions, Post-production: Astuce Productions