NOWY C4 I NOWY Ë-C4 – 100% ËLECTRIC

Już niebawem w naszym salonie przy ul. Wrzesińskiej 191 w Swarzędzu pojawi się Nowy Citroen C4. Na razie możemy przekazać garść informacji o jego nowych rozwiązaniach, jak też źródłach napędu. Zapraszamy do kontaktu z konsultantami ds. sprzedaży, rozmów na temat rezerwacji, bo jak zwykle w początkowej fazie nowe modele rozchodzą się szybciej niż przysłowiowe świeże bułeczki – citroen.salon@szpot.pl, telefon 61 65 44 300. Obiecujemy, że jak tylko pojawią się pierwsze egzemplarze – zaprosimy na jazdy testowe.

NOWA WIZJA KOMPAKTOWEGO HATCHBACKA À LA CITROËN

W 2020 r. Citroën kontynuuje elektryczną ofensywę prezentując Nowego ë-C4 – 100% Ëlectric oraz Nowego C4. Modele te otwierają nową erę designu Citroëna, zapewniają unikalny komfort i umożliwiają wybór jednego z trzech rodzajów napędu: silnika ëlektrycznego, benzynowego lub Diesla.
Nowy ë-C4 – 100% Ëlectric i Nowy C4 to godni spadkobiercy bogatej, 92-letniej tradycji produkcji kompaktowych modeli marki Citroën. Od 1928 r. powstało już 10 generacji hatchbacków, które łącznie znalazły już 12,5 mln nabywców.
Nowe modele będą prawdziwym wydarzeniem dla Marki w drugiej połowie roku. Zamówienia będzie można składać po wakacjach.

WYRAZISTY STYL, UNIKALNY CHARAKTER

Nowy Citroën ë-C4 – 100% Ëlectric i Nowy C4 wyróżniają się na tle innych unikalnym połączeniem: elegancji, płynnych linii i dynamicznego charakteru kompaktowego nadwozia, które definiuje aerodynamiczna sylwetka, wyrafinowana forma, charakterystyczne detale stylistyczne i nowa identyfikacja świetlna z przodu i z tyłu, siły i wyrazistości SUV-a, których symbolem są duże koła oraz pełne charakteru, wyrzeźbione linie.

W 100% ËLEKTRYCZNY, BENZYNOWY LUB DIESEL

Nowy ë-C4 – 100% Ëlectric dzięki napędowi elektrycznemu umożliwia ciche, intuicyjne i harmonijne prowadzenie, jednocześnie zapewniając doskonałą dynamikę:

– silnik o mocy 100 kW / 136 KM

– moment obrotowy 260 Nm, dostępny w każdej chwili,

– możliwość uzupełnienia do 80% energii w akumulatorach w 30 minut*

– akumulatory o pojemności 50 kWh, objęte gwarancją na 8 lat / 160.000 km do poziomu 70% wydajności.

* przy wykorzystaniu publicznej stacji ładowania o mocy 100 kW

Nowy C4 wyposażony jest w najnowszej generacji jednostki benzynowe Euro 6d oraz silniki Diesla:

elastyczne prowadzenie i wydajność,

w przypadku jednostek benzynowych: moc od 100 KM do 155 KM,

w przypadku silników Diesla: moc od 110 KM do 130 KM,

oraz najnowszej generacji, ośmiobiegowa automatyczna skrzynia EAT-8, zapewniająca płynną zmianę przełożeń i optymalizację emisji spalin.

USŁUGI WSPIERAJĄCE ELEKTROMOBILNOŚĆ

MY CITROËN

Dzięki aplikacji My Citroën na smartfonie możesz zdalnie:

sprawdzać poziom naładowania akumulatorów,

sprawdzać zasięg,

zaprogramować odroczone ładowanie,

zaprogramować temperaturę wnętrza.

Free2Move Services

Aplikacja Free2Move Services oferuje usługę Charge My Car, która umożliwia: dostęp do 160 000 stacji ładowania w Europie, lokalizację kompatybilnych i dostępnych stacji ładowania, planowanie podróży: sugerowanie najlepszych tras, lokalizacja różnych rodzajów stacji ładowania,  regulowanie opłat w cyklach miesięcznych.

CITROËN ADVANCED COMFORT

JESZCZE WYŻSZY POZIOM KOMFORTU

Nowy ë-C4 – 100% Ëlectric i Nowy C4 wyposażone są we wszystkie rozwiązania programu Citroën Advanced Comfort®:

– komfort jazdy: zawieszenie z Progressive Hydraulic Cushions* i siedzenia Advanced Comfort,

– komfort na pokładzie: zaprezentowany po raz pierwszy wyjmowany, rozkładany wspornik na tablet dla pasażera (Smart Pad Support), przestronne wnętrze i sprytnie zaprojektowane schowki,

– doskonałe samopoczucie: duży, elektrycznie sterowany panoramiczny dach szklany i materiały wykończeniowe w ciepłych tonacjach,

– komfort eksploatacji: 20 intuicyjnych systemów wspomagających prowadzenie.

* progresywne ograniczniki hydrauliczne

MOBILNOŚĆ W KLASIE KOMFORT

Nowy ë-C4 – 100% Ëlectric to symbol najnowszych technologii i nowoczesnej elektromobilności. Ten ultrakomfortowy, kompaktowy samochód zapewnia unikalne doświadczenia za kierownicą:

– jazda w ciszy,

– brak wibracji,

– elastyczny i dynamiczny napęd z w pełni dostępnym maksymalnym momentem obrotowym, brak konieczności zmiany biegów,

– usługi zdalnego programowania zapewniające bezproblemową eksploatację (ustawienie temperatury, …)

TECHNOLOGIE KOMUNIKACYJNE

Nowy ë-C4 – 100% Ëlectric i Nowy C4 oferują dostęp do najlepszych rozwiązań w obszarze komunikacji:

– system Connect Play połączony z funkcją Mirror Screen, kompatybilną z protokołami Android Auto i Apple CarPlay,

–  bezprzewodowe ładowanie smartfonów,

–  system Connect Assist: niewymagająca subskrypcji, bezpłatna usługa umożliwiająca nawiązywanie połączeń alarmowych i assistance z geolokalizacją, dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu,

–  Connect Navi: system nawigacji 3D online najnowszej generacji,

–  Citroën® ConnectedCAM: trzeci model wyposażony w tę funkcję, po Citroënie C3 i SUV-ie Citroën C5 Aircross.

10” ekran dotykowy umożliwia konfigurację samochodu i zapewnia dostęp do multimediów, telefonu, systemu klimatyzacji i nawigacji. Systemem można również sterować za pośrednictwem poleceń głosowych.

20 SYSTEMÓW WSPOMAGAJĄCYCH PROWADZENIE

20 systemów wspomagających prowadzenie, które zwiększają bezpieczeństwo i komfort oraz poprawiają samopoczucie pasażerów:

– jeszcze łatwiejsza eksploatacja na co dzień dzięki systemowi bezkluczykowego dostępu i uruchamiania, systemom Park Assist oraz Vision 360, kolorowemu wyświetlaczowi Head-Up, automatycznemu systemowi przełączania świateł drogowych/mijania, …

– wsparcie kierowcy i jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa podczas podróży dzięki systemowi Highway Driver Assist, adaptacyjnemu tempomatowi z funkcją Stop & Go, systemowi kontroli martwego pola, systemowi rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości, Active Safety Brake.