Kultowe Suzuki Swift teraz w wersji hybrydowej.

Swift to jeden z najbardziej rozpoznawanych modeli które oferuje Japoński koncern Suzuki. Cieszy się ogromnym uznaniem klientów poszukujących samochodów miejskich, jako pierwszy jest również dostarczany na rynki światowe.

Koncern Suzuki niedawno wprowadził na rynek nową wersję tego kultowego modelu nadając mu sportowy charakter.

SWIFT łączy wyjątkowy styl z przyjemnością prowadzenia. Nowa generacja modelu zachwyca bryłą nadwozia i bogactwem innowacyjnych rozwiązań technicznych. Silnik benzynowy 1.2 DualJet, posiada podwójny wtrysk paliwa do cylindra dzięki czemu zapewnia dynamiczne osiągi, przy czym pozostaję a do tego jest oszczędny i przyjazny dla środowiska. Komfortowa kabina w sportowym stylu oraz duży bagażnik (265 litrów pojemności) podnoszą walory użytkowe tego samochodu. Warte podkreślenia jest to, że Suzuki Swift wciąż pozostaje niedoścignionym wzorem w zakresie bezpieczeństwa oraz niskich kosztów eksploatacji i bezawaryjności.

W nowej wersji tradycyjny silnik wspomagany jest układem mild hybrid 12V SHVS z akumulatorem litowo-jonowym o większej pojemności. Taki zestaw pozwala efektywnie zmniejszyć zużycie paliwa przy jednoczesnym zachowaniu charakterystycznej dla Swifta responsywności. Podczas hamowania układ hybrydowy przekształca energię kinetyczną w energie elektryczną, która jest magazynowana w akumulatorze litowo-jonowym. W kolejnym kroku energia jest wykorzystywana przez urządzenie ISG z funkcja silnika elektrycznego do wspomagania silnika spalinowego podczas przyspieszania, co wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa. Podczas postoju silnika jest automatycznie wyłączany i natychmiastowo uruchamiany po wciśnięciu sprzęgła.

Bezpieczeństwo dla marki Suzuki jest zawsze na pierwszym miejscu, dlatego w nowej odsłonie modelu oprócz znanych już systemów takich jak ostrzeżenie przy zmianie pasa ruchu, Dual Sensor Brake Support (reagowanie przed kolizyjne z kamerą monoskopową i czujnikami laserowymi ) czy asystenta świateł drogowych, Japoński koncern wprowadził nowe bardzo pomocne rozwiązania.

Model po liftingu jest teraz wyposażony w system rozpoznawania znaków drogowych, który używa kamery do monitorowania drogi (Traffic Sign Recognition), monitor martwego pola (Blind Spot Monitor), czyli dwóch bocznych czujników radarowych, które wykrywają zbliżające się pojazdy oraz w system zapobiegania zjeżdżaniu z pasa ruchu (Lane Departure Prevention), w którym kamera śledzi drogę przed samochodem i rozpoznaje linie oznakowania jezdni. Kiedy wykrywa, że samochód może przejechać linię w sposób niezamierzony, system automatycznie pomaga kierowcy wrócić na odpowiednią ścieżkę, aktywując elektrycznie wspomagany układ kierowniczy.

System kluczyka elektronicznego to otwieranie i zamykanie samochodu bezkluczykowe, a także jego uruchamianie). Klimatyzacja automatyczna i tempomat adaptacyjny to możliwość ustalenia stałej prędkości jazdy powyżej 40km/h z jednoczesnym reagowaniem czujników na przeszkody takie jak inne pojazdy – samochód zwalnia i przyspiesza samodzielnie.

Przestronna kabina w sportowym stylu zapewnia doskonałe samopoczucie nawet podczas długich podróży. Pojemny bagażnik (265 litrów) wraz z dzieloną tylną kanapą (60:40) umożliwia elastyczną konfigurację kabiny.

Wszystkie te parametry oraz korzystna cena sprawiają, czas oczekiwania wynosi kilka tygodni.

Jednak Suzuki Szpot stając na wysokości zadania i chcąc sprostać oczekiwaniom klienta  posiada egzemplarze dostępne ,,od ręki’’.