Hyundai ogłosił ceny SANTA FE Nowej Generacji

Od momentu prezentacji modelu SANTA FE pierwszej generacji w 2001 roku, Hyundai sprzedał ponad 1,5 mln SUV-ów w Europie, stając się uznaną marką w tym segmencie. W ciągu ostatnich 17 lat w Europie sprzedano ponad 400 000 sztuk SANTA FE, a Nowa Generacja modelu ma kontynuować ten sukces, przekonując Klientów wyróżniającą stylistyką, przestronnością wnętrza i zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi. To kamień milowy na drodze rozwoju SUV-ów Hyundaia. Model wyposażono w wiodący w klasie pakiet systemów bezpieczeństwa oraz rozwiązań zwiększających komfort codziennego użytkowania.

 

Stylistyka nowego SANTA FE ma cechy nowoczesnego, rodzinnego SUV-a. Przód modelu zyskał cechy typowe dla nowej rodziny SUV-ów Hyundaia. Znalazł się tu kaskadowy grill, uzupełniony o podwójne reflektory – składające się ze świateł LED do jazdy dziennej zamontowanych nad reflektorami głównymi. Dynamiczny charakter samochodu podkreśla elegancka linia dachu, a tył wyróżnia się ciekawym kształtem lamp, podwójnymi końcówkami wydechu i efektownym zderzakiem. SANTA FE Nowej Generacji ma długość 4,770 mm i szerokość 1,890 mm oraz wydłużony do 2,765 mm rozstaw osi, co zapewnia jeszcze większy komfort pasażerom.

 

SANTA FE Nowej Generacji zwraca również uwagę wyrafinowaną i ergonomiczną architekturą wnętrza. Jest znakomitym połączeniem stylistyki, funkcjonalności oraz przestronności. SANTA FE dostępny jest w wersji 5- lub 7-osobowej. Wnętrze zostało wykończone wysokiej jakości materiałami, a Klient do wyboru ma trzy rodzaje wnętrza: czarne, szare lub beżowe. Kierowca i pasażer w pierwszym rzędzie mogą cieszyć się elektrycznie regulowanymi i wysuwanymi poduszkami siedzeń, które można ustawiać w przypadku kierowcy w 10, a w przypadku pasażera w 8 różnych płaszczyznach. W SANTA FE Nowej Generacji zwiększono także komfort pasażerów w drugim i trzecim rzędzie siedzeń. Dodatkowo wsiadanie ułatwia obsługiwany jednym dotknięciem, system dostępu do trzeciego rzędu foteli. Przestrzeń nad głową w trzecim rzędzie zwiększono o 22 mm. Pojemność bagażnika wzrosła o 40 litrów – do 625 litrów (VDA).

 

W zależności od wersji wyposażenia, w modelu SANTA FE Nowej Generacji, Hyundai oferuje swoim Klientom szeroki zestaw systemów multimedialnych: opcjonalny, ośmiocalowy multimedialny system rozrywki, integrujący nawigację, media, systemy łączności i współpracujący z Apple CarPlay™ i Android Auto™*, a także usługami Live. Model Santa Fe wyposażono w Head-Up Display, wyświetlający na przedniej szybie istotne informacje związane z jazdą, co umożliwia kierowcy szybsze ich odczytywanie, przy jednoczesnym zachowaniu pełnego skupienia nad sytuacją na drodze oraz w wiodący system nagłośnienia marki KRELL.

 

By spełnić najwyższe standardy, SANTA FE Nowej Generacji oferuje wiodący w klasie pakiet bezpieczeństwa oraz pionierskie w branży rozwiązania określane wspólnie jako Hyundai SmartSense™. Innowacyjny system monitorowania tylnych siedzeń (ROA) wykrywa obecność pasażerów na tylnej kanapie i ostrzega o tym fakcie opuszczającego auto kierowcę. W momencie, gdy z tyłu nadjeżdżają inne pojazdy, asystent bezpiecznego wysiadania (SEA) zapobiega potencjalnym wypadkom, czasowo blokując drzwi i uniemożliwiając ich otwarcie. W samochodzie zastosowano też aktywny system ostrzegania o ruchu poprzecznym pojazdem (RCCA). Podczas cofania w miejscach o ograniczonej widoczności, system ten nie tylko ostrzega kierowcę przed nadjeżdżającymi z tyłu pojazdami, ale też w razie potrzeby automatycznie uruchamia hamulce.

 

SANTA FE Nowej Generacji wyposażono w zaawansowany system napędu na cztery koła o nazwie HTRAC™. W modelu SANTA FE ma on ulepszoną dystrybucją momentu obrotowego, zależną od przyczepności kół i prędkości pojazdu, dzięki czemu wspiera kierowców na wszelkiego rodzaju nawierzchniach i w różnych sytuacjach na drodze – na śniegu, śliskiej nawierzchni i w codziennych warunkach drogowych, zwiększając stabilność w zakrętach.

 

SANTA FE Nowej Generacji jest dostępny z dwoma silnikami Diesla: o pojemności 2 l i mocy 150 KM, napędem na przednią oś oraz 6-biegową automatyczną skrzynią biegów oraz o mocy 185 KM, napędem na cztery koła HTRAC™ i 8-biegową automatyczną skrzynią biegów, oraz o pojemności 2.2 l, mocy 200 KM, napędem na cztery koła HTRAC™ i 8-biegową automatyczną skrzynią biegów. Jednostki spełniają wymagania aktualnej normy emisji spalin Euro 6C, czego rezultatem jest obniżenie zużycia paliwa, poprzez zwiększenie efektywności procesu spalania i zminimalizowanie strat, wywołanych wewnętrznym tarciem elementów układu napędowego.

 

SANTA FE Nowej Generacji dostępny w trzech wersjach wyposażenia: Premium, Executive oraz Platinum. Samochód z podstawowym pakietem wyposażenia oraz silnikiem 2.0 CRDi 150 KM został wyceniony na 149 900 PLN. Model w najwyższej wersji z silnikiem 2.2 CDRi 200 KM i 8-biegową automatyczną skrzynią biegów kosztuje 236 900 PLN, a z pakietem Inspiration – 251 900 PLN.

Pobierz cennik (aktualny na dzień 24.07.2018)  cennik_santafe_2019

*Apple CarPlay™ jest zastrzeżonym znakiem handlowym firmy Apple Inc.

*Android Auto™ jest zastrzeżonym znakiem handlowym firmy Google Inc.