Hyundai KONA i KONA Electric z nagrodą North American Utility Vehicle of the Year™

Modele Hyundai KONA i KONA Electric zostały wybrane North American Utility Vehicle of the Year™ przez jury zasiadające w komisji konkursu North American Car, Utility and Truck of the Year.

To pierwszy raz, kiedy modele marki Hyundai zdobyły prestiżowy tytuł w tej kategorii pojazdów. Zwycięzcy ogłaszani są corocznie podczas salonu samochodowego North American International Auto Show w Detroit.

Jury konkursu 2019 North American Utility Vehicle of the Year™ tworzy grupa czołowych niezależnych dziennikarzy i analityków motoryzacyjnych ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Od 1994 roku komisja przyznaje nagrody najlepszym modelom samochodów osobowych, półciężarówek i vanów oraz aut użytkowo-terenowych. W tym roku jury składało się z dziennikarzy reprezentujących pięćdziesiąt cztery tytuły prasowe, pisma branżowe, stacje radiowe i telewizyjne, media cyfrowe, a także z dziennikarzy i publicystów niezwiązanych formalnie z żadnymi podmiotami.

Hyundai KONA i jego elektryczna wersja KONA Electric powstały na bazie nowych platform podwoziowych, oferując wszechstronność użytkownikom, którzy cenią sobie aktywny styl życia. Samochód powstał z myślą o zapewnieniu jeszcze lepszych właściwości jezdnych i osiągów w różnych warunkach jazdy, zarówno w mieście, jak i na drogach o zróżnicowanych nawierzchniach. KONA Electric dysponuje imponującym zasięgiem, który może sięgać nawet 449 km. Oferuje przy tym w standardzie możliwość szybkiego ładowania akumulatorów, co w przypadku wielu konkurencyjnych marek wymaga dopłaty. Platforma podwoziowa modelu KONA Electric została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić odpowiednio duży prześwit oraz wysoką pozycję w fotelu kierowcy, gwarantującą doskonałą widoczność oraz komfort podczas długich podróży. Łatwość wsiadania i wysiadania to dodatkowy atut tego modelu.

Hyundai Kona oraz inne modele marki dostępne są w salonie HYUNDAI SZPOT. NOWY SALON. TWOJA PRZESTRZEŃ. WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI.