10 rzeczy, których możecie jeszcze nie wiedzieć o modelu i30N

Hyundai i30N, zaprojektowany z myślą o maksymalnej przyjemności, inspirowany jazdą na torze wyścigowym, ale wyposażony do użytku codziennego. Oto dziesięć wspaniałych rzeczy na temat modelu zbudowanego dla całkowitej wydajności.

I30 został wprowadzony na rynek w roku 2017 na 67. Międzynarodowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie, ale dzięki bogatemu doświadczeniu Hyundai Motor w świecie sportów motorowych, pierwsze pomysły narodziły się na torze już dawno temu. Pierwszy masowo produkowany samochód Hyundaia o wysokich osiągach został odznaczony wysokim uznaniem, opisanym w mediach jako “ogromny sukces”, “absolutny triumf” i “zadziwiający model osiągów”. Oto dziesięć rzeczy, o których możesz nie wiedzieć o modelu i30 N.

Prowadzony przez sport motorowy

1. Hyundai Motorsport uczestniczył z wieloma sukcesami w wyczerpujących Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata od 2014 roku, chociaż pojazdy Hyundai rywalizowały w wyścigach samochodowych już wcześniej. Od początku inżynierzy biorący udział w programie mieli możliwość wykorzystania swoich doświadczeń do opracowania i udoskonalenia gamy samochodów Hyundai serii N w bazie Alzenau w Niemczech. I30 N ma zdolności auta wyścigowego przystosowanego do codziennej jazdy.

Testowane na torze Nürburgring

2. Wysokowydajne technologie Hyundai N zostały udoskonalone na słynnym niemieckim Nürburgring. W ramach testów wytrzymałości Hyundai i30 N, podobnie jak w przypadku wszystkich europejskich modeli, samochód zarejestrował do 480 okrążeń toru w warunkach suchych i mokrych, symulując do 180 000 km ciężkiej jazdy. Z 20,8 kilometrowym torem, Nürburgring jest częścią kompleksu sportów motorowych Hyundai Motor, w którym znajduje się centrum testowe o powierzchni 3600 metrów kwadratowych.

i30N ma charakterystyczny wygląd

3. Charakterystyczny wygląd Oparty na pięciodrzwiowym modelu i30 N, wyróżnia się unikalnym wzornictwem. Błyszczy błękitną kolorystyką, która jest synonimem samochodów wyścigowych Hyundai Motorsports. Model ma powiększoną wersję kaskadową kratkę zapewniającą więcej chłodzenia powietrzem silnika i hamulców. Model i30 N ma również agresywne zderzaki z większymi wlotami powietrza i czerwoną linią znaków. Aerodynamiczny spojler tylny z trójkątnym światłem hamowania i podwójny tłumik wydechowy dopełniają smukłego, sportowego wyglądu.

Inspiracje PlayStation®

4. Wraz z prawdziwą technologią wyścigową, seria wysokowydajnych silników i30 N może również korzystać z wirtualnych inspiracji. Samochód koncepcyjny N został zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie w 2015 roku. Była to koncepcja Hyundai N 2025 Vision Gran Turismo, stworzona wyłącznie dla gier z serii Gran Turismo na PlayStation®. Ten samochód koncepcyjny posiadał całkowitą moc 884 PS z systemu wodorowych ogniw paliwowych Hyundai Motor i dodatkowy system superkondensatorów

Mistrz wytrzymałości

5. Dwa zbliżone do serii modele i30 N udowodniły, że samochód osiąga dobre wyniki, wykonując 24-godzinny wyścig ADAC Zurich na torze Nürburgring. W sumie pojazdy ukończyły 244 okrążenia, co daje ponad 6000 kilometrów.

BPM, a nie RPM

6. Zaprojektowany, aby zapewnić czystą przyjemność z jazdy, i30 N podkreśla emocjonalny wpływ na kierowców, mierząc liczbę uderzeń serca na minutę (BPM), a nie tylko obroty na minutę (RPM). Funkcja dopasowania prędkości obrotowej i30 N została tak zaprojektowana, aby dostosować obroty silnika, gdy kierowca przechodzi z wyższego do niższego biegu i zapewnia płynną zmianę biegów. Podwójne dźwięki wydechu tłumika dodają przyjemności dowodzenia prawdziwym pojazdem o wysokich osiągach.

Pięć trybów jazdy

7. Dowód, że model i30 N został zaprojektowany tak, aby wywołać uśmiech na twarzy, jest widoczny dzięki trafnie nazwanemu systemowi kontroli N Grin. Przyciski na kierownicy zmieniają tryb i30 N w pięciu trybach jazdy, w tym ustawienia Eco, Normal, Sport, N i N Custom. Każdy tryb zmienia charakter samochodu, dostosowując parametry pojazdu o wysokiej wydajności, w tym jego dopasowanie do silnika i prędkości obrotowej.

Zbudowany z myślą o prędkości

8. Model i30 N może pochwalić się maksymalną prędkością 250 km / h i prędkością od 0 do 100 km / hw 6,1 sekundy. To wszystko dzięki potężnemu silnikowi T-GDi, generującemu moment obrotowy 353 Nm z 1 500-400 obr / min (obr / min), osiągając maksymalnie 378 Nm przy nadmiernym obciążeniu.

Śledzenie wydajności

9. Wewnątrz i30 N łączy najnowszą technologię łączności z oprogramowaniem do analizy wydajności. Funkcje rozrywkowe obejmują między innymi inteligentne synchronizowanie urządzeń przez Apple CarPlay i Android Auto z 8-calowym, swobodnym ekranem. Informacje nawigacji satelitarnej mogą być również wyświetlane, ale w przypadku wyścigowych doświadczeń na torze, systemy samochodowe mogą także rejestrować czasy okrążeń i siły pokonywania zakrętów dzięki samochodowemu miernikowi G-Force

Najnowocześniejsze bezpieczeństwo

10. Wydajność i przyjemność jazdy i30 są zgodne tylko z najnowocześniejszymi systemami bezpieczeństwa. Funkcje te obejmują wspomaganie zapobiegania kolizjom (FCA), asystent pasa ruchu (LKA) i inteligentne ograniczenie prędkości (ISLW).