Gala X edycji „Biegaj z Opel Szpot” PDF Drukuj Email

Gimnazjum nr 22 w Poznaniu - zwycięzcą Rankingu szkół


Dziewięć biegów nad poznańską Maltą, ponad 4 100 zarejestrowanych uczestników, ponad 250 nagród, wręczonych dziesięć okolicznościowych medali, 69 szkól zarejestrowanych w Rankingu – oto w telegraficznym skrócie podsumowanie tegorocznej, jubileuszowej X-tej edycji otwartych biegów nad poznańską Maltą z cyklu „Biegaj z Opel Szpot”. Natomiast w 92. rozegranych od stycznia 2007 roku biegach uczestniczyło ponad 35 000 zarejestrowanych przez Biuro biegu biegaczek i biegaczy.


W czwartek 17 listopada 2016 roku w Gimnazjum nr 22 przy ul. Leszka 42 w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala, podczas której trzy najlepsze szkoły w Rankingu otrzymały czeki na zakup sprzętu sportowego o łącznej wartości 6 000 złotych. Z rąk wiceprezydenta Poznania Tomasza Lewandowskiego oraz Prezesa Zarządu Szpot Sp. z o.o. Ireneusza Szpota zwycięzcy tegorocznego Rankingu – Gimnazjum nr 22 w Poznaniu otrzymało czek na zakup sprzętu sportowego wartości 3 000 złotych. Kolejny czek o wartości 2 000 złotych za zajęcie miejsca drugiego z rąk dyrektora POSiR Zbigniewa Madońskiego odebrali reprezentanci Zespołu Szkól Salezjańskich w Poznaniu. Miejsce trzecie i czek o wartości 1 000 złotych trafił z rąk Agnieszki Wojtowicz z PZU S.A. oraz Violetty Nowak dyrektor Gimnazjum nr 22 do reprezentantek II Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu.

„Była to rekordowa edycja pod względem liczby zarejestrowanych szkół w Rankingu oraz uczestników – powiedział Ireneusz Szpot, pomysłodawca imprezy. Co istotne, tendencję wzrostową obserwujemy od początku i wiele na to wskazuje, iż kolejna , jedenasta edycja będzie jeszcze bardziej liczebna. Dzięki naszym Partnerom, którymi w tym roku była marka Opel, Miasto Poznań, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, PZU S.A oraz Mobil możemy nagradzać setki biegaczy. Liczymy nadal na bardzo dobrą współpracę z naszymi Partnerami i zapraszamy zainteresowane firmy do przyłączenia się do grona już wspierających aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Niebawem, bo 28 stycznia 2017 roku planujemy inaugurację kolejnej edycji „Biegaj z Opel Szpot”, do udziału w której serdecznie wszystkich zapraszamy” – dodał I. Szpot . ( maw )


XI edycja „Biegaj z Opel Szpot”

Kalendarium biegów w roku 2017


28 Stycznia 93. bieg

25 Lutego 94. bieg

25 Marca 95. bieg

22 Kwietnia 96. bieg

27 Maja 97. bieg

24 Czerwca 98. bieg

29 Lipca 99. bieg

26 Sierpnia 100. bieg

30 Września 101. bieg
(Fot. Małgorzata Dynowska)